20 sep 2025
"Het helpt kinderen niet om de dood te verzwijgen, een taboesfeer wakkert vaak angst aan."
In het Parool dit weekend een mooi interview waarin Wendy Lubberding spreekt met Ryan Djojokarso over onder andere de voorstelling Yanasei die terug is in de theaters in najaar 2025. Over hoop en empathie, over het samenbrengen van dans, zang, muziek en mode als verschillende talen, en over zijn rol als observator.
Lees het hele Parool interview hier >
"Wij weten ook niet wat er gebeurt als je sterft, maar met onze verbeeldingskracht nemen we ons publiek mee in wat het zou kúnnen zijn. Er bestaan allerlei verhalen over wat er na dit leven met ons gebeurt. Yanasei is er een van. En ja, soms is onze voorstelling verdrietig. Maar hij is ook spiritueel, en spannend, en er zijn ook grappige en warme momenten."
"Komend uit een andere cultuur begreep ik de manieren van doen hier niet altijd meteen, dus hield ik me in het begin op school een beetje afzijdig, om te zien hoe mijn leeftijdgenoten hier met elkaar praatten, hoe ze vriendschappen vormgaven, op welke manier ze close waren. Ik denk dat ik dat observerende nooit meer heb losgelaten. Het is een voedingsbodem voor de voorstellingen die ik maak."









